Městská policie Kolín začala značit jízdní kola a cenné kompenzační pomůcky

3.5.2018
Značení jízdních kol a cenných kompenzačních pomúcek začala provádět Městská policie Kolín a to metodou identifikačního forenzního značení syntetickou dna jako prevenci proti krádeži !
Jedná se o skryté nepadělatelné, neškodlivé a neviditelné označení s jedinečným kódem a odolností proti opotřebení. Vlastník předmětu získá jeho označením, nalepením výstražné samolepky a následnou registrací v lokálním registru Městské policie Kolín a v Mezinárodním  registru REFIZ jednoznačnou identifikaci svého majetku.

Značení je určeno pro fyzické osoby starší 15 let, které mají trvalé bydliště na území města Kolína.
Značení bude prováděno ZDARMA v budově Městské policie Kolín ve všední dny po předchozím objednání na tel. čísle 321 711 576.
K označení je s sebou nutné přinést nebo přivézt umytý předmět určený k označení,  občanský průkaz a doklad o nabytí předmětu.
Samotné značení bude probíhat tak, že s vámi bude vyplněn registrační formulář, průkaz registrace, pokud nemáte doklad o koupi, tak čestné prohlášení o nabytí předmětu, a souhlas se zpracováním osobních údajů nutný pro evidenci v lokálním a mezinárodním registru. Předmět ponecháte u Městské policie, kde bude označen, bude provedena jeho fotodokumentace a registrace do lokálního a mezinárodního registru.  Nejdříve za 24 hod jej bude možno vyzvednout.
Značení se neprovádí na znečištěné, mokré nebo technicky nezpůsobilé jízdní kolo nebo kompenzační pomůcku.
U pohybově omezených vlastníků kompenzačních pomůcek může samozřejmě vše vyřídit pověřená osoba.
Při vyzvednutí označeného a zaregistrovaného předmětu budete poučeni, jak předmět ošetřovat, čeho se při údržbě a čištění vyvarovat, na co si dát pozor a co dělat při změně majitele, krádeži, ztrátě, likvidaci nebo změně jeho podstatných komponentů.

Ochrana jízdních kol a kompenzačních pomůcek pomocí forenzního identifikačního značení je moderním prvkem situační prevence. Značení je prováděno netoxickou a zdravotně nezávadnou látkou, která je po zaschnutí okem neviditelná a bez viditelného poškození neodstranitelná.


POLICIE ČR - kariéra PÁTRÁNÍ - ODKAZY

“Děláme Kolín
bezpečný”

 
 
 

Odběr novinek


Přejete si zasílat nové zprávy do Vaší e-mailové schránky?
Stačí se zaregistrovat k odběru novinek a určit si jaká témata a oblasti Kolína Vás zajímají...
  Celkový počet uživatelů: 870823 |